Cześć

Warsztaty Twórczo Zakręcone to największa tego typu impreza rękodzielnicza w Polsce. Od 2010 roku miłośnicy rękodzieła z całej Polski i nie tylko, spotykają się w Ustroniu, aby wspólnie podczas organizowanych warsztatów przekazywać sobie wiedzę dotyczącą różnego typu technik "hand made".

Spotkania Twórczo Zakręconych w Ustroniu cieszą się dużą renomą. Oprócz około 130 warsztatów z różnych technik rękodzieła, co roku odbywa się też wystawa prac wykonanych i przywiezionych przez twórczo zakręconych uczestników, a w sklepikach naszych partnerów można zakupić wiele materiałów i narzędzi niezbędnych do tworzenia rękodzieła.
Kasia Kubaszewska – z wykształcenia technik mechanik obróbki skrawaniem, instruktor kulturalno-oświatowy oraz mgr turystyki międzynarodowej i rekreacji. Zawód wykonywany – urzędas w Urzędzie Miejskim w Wiśle. Prywatnie mama, a raczej Muminek dwóch dorosłych córek i babi Gumisia.

Jak większość osób, zajmujących się rękodziełem – wielka miłośniczka kotów. Od chyba 10 lat zakochana w patchworku, który od czasu do czasu wypełnia mi wolne chwile. Od 2017 roku kiełkował w mojej głowie pomysł zorganizowania warsztatów szycia patchworków. To zauroczenie tą techniką rękodzieła i chęć jej popularyzacji w Polsce zaowocowały podjęciem wyzwania pod nazwą „Zakręcony Patchwork”. Mam nadzieję, że z czasem warsztaty szycia patchworków zdobędą taką samą popularność jak Warsztaty Twórczo Zakręcone, które od 2016 roku organizuję w Ustroniu wraz z Moniką Stanowską.
Monika Stanowska – na co dzień księgowa, żona i matka dwójki wspaniałych synów. Ale po godzinach uwielbia coś „podziubać”. Rękodziełem zaraziła mnie Mama Terenia. Już jako kilkuletnia dziewczynka uczyłam się szyć i szydełkować. To było super. Od kilku lat w podobny sposób spędzam czas ze swoimi chłopakami. Szyją, malują i „koralikują się” – między innymi, bo bardzo lubią szukać co raz to nowych wyzwań. Największym z nich okazały się Warsztaty Twórczo Zakręconych w Ustroniu. Jestem niezwykle dumna, że ten projekt stał się po części moim udziałem.